BIP KW PSP Poznań       Fundusze UE

Klauzula informacyjna RODO

Ulotka - bezpieczne wakacje

Owady

Zagrożenie pożarowe

Stop Pożarom Traw

Czad i ogień

SA PSP Poznań

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa

Edukacja i profilaktyka

Facebook – Prewencja Społeczna

Młody Bohater

Biało-czerwona

STRATEGIA ROZWOJU RATOWNICTWA I OCHRONY PRZECIWPOŻAROWEJ DLA WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO NA LATA 2010-2020

Pożar lasu 4D

Bezpieczeństwo i higiena służby w Państwowej Straży Pożarnej

Obywatel

Fundacja Solidarni

 

 

en de

Valid XHTML 1.0 Transitional        Poprawny CSS!

Serdecznie zapraszam na konferencję podsumowującą międzynarodowy projekt

„Firefighters Plus – straż pożarna jako podmiot modelowy integracji społecznej”

Konferencja odbędzie się w dniu 9 września 2019 roku w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Poznaniu, ul. Masztalarska 3. Podczas konferencji podsumowującej projekt FIREFIGHTERS PLUS zostanie również zainaugurowana ogólnopolska platforma e-learningowa w obszarze prewencji i integracji społecznej. Platforma będzie dostępna dla wszystkich strażaków PSP i OSP w Polsce zainteresowanych tą tematyką.

Międzynarodowy projekt „Firefighters Plus”  jest inicjatywą straży pożarnej z Frederiksborg z Danii realizowaną we współpracy ze strażą pożarną z Northumberland z Wielkiej Brytanii, Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, Instytutem Fysieke Veiligheid z Holandii, strażą pożarną z Alcala de Guadaira z Hiszpanii oraz z dwoma organizacjami pozarządowymi: Stowarzyszeniem na Rzecz Różnorodności Wielokulturowej z Rumunii i ze Stowarzyszeniem WIOSNA z Polski. Wszyscy oni połączyli siły, aby opracować pierwsze, otwarte i wielojęzyczne szkolenie on-line dla strażaków z zakresu prewencji i integracji społecznej.

Głównym celem tego projektu było sprawdzenie, co straż pożarna może zrobić dla lokalnych społeczności poza działaniami ratowniczymi. Czerpiąc z doświadczeń strażackich partnerów z Unii Europejskiej i organizacji pozarządowych, w trakcie trwania projektu przygotowano i przeprowadzono innowacyjne działania edukacyjno-informacyjne. Jest to pierwsze tego rodzaju przedsięwzięcie edukacyjne w Polsce realizowane przez Państwową Straż Pożarną.

Konferencja jest bezpłatna, ale obowiązuje uprzednia rejestracja on-line poprzez formularz dostępny w tym miejscu do dnia 3 września 2019 roku.

Z ramienia KW PSP w Poznaniu sprawę prowadzą st. bryg. Robert Klonowski – Naczelnik Wydziału Organizacji i Nadzoru, tel. 61 22 20 290 oraz st. kpt. Alicja Borucka – Zastępca Naczelnika Wydziału Organizacji i Nadzoru, 61 22 20 291.

 

 

Wielkopolski Komendant Wojewódzki
Państwowej Straży Pożarnej
/-/
bryg. Andrzej Bartkowiak